SPECIFICKÉ ÚPRAVY JÍZDNÍCH KOL

Potřebujete-li upravit kolo pro dítě nebo dospělého, není problém. 

  • Poradíme s výběrem vhodného kola. 
  • Pomůžeme s úpravou a přestavbou kola. 


  • Zelené kolo je zděděné po starším sourozenci a upravené pro speciální potřeby. Přidaná balanční kolečka do nosnosti 130 Kg. Možnosti využití až do dospělosti. Upravené na jednopřevodník. Řazení je předělané na levou stranu řidítek, stejně tak i speciální brzda, která ovládá přední i zadní kolo. Balanční kola mají různé stupně nastaveni. Díky tomu dochází k postupnému posilování vnitřního stabilizačního systému a zlepšování jízdy na kole.
  • Červené kolo, bylo speciálně vybráno pro svojí lehkost a a geometrii, vlastník kola je malého vzrůstu, ale byla třeba větší nosnost kola. Byla vybrána vhodná řídítka i představec, aby byl posed co nejpohodlnější . Také bylo vybrané sedlo pro pohodlnou jízdu. Stejné balanční kolečka, které pomáhají při stabilitě na kole, zároveň dochází k větší jistotě a posilování vnitřních svalů. 

Úprava běžně dostupných jízdních kol je vhodná náhrada klasických tříkolek, které nevyhovují specifickým potřebám jednotlivých uživatelů. 

Komponenty ( postranní pevná kolečka lze použít na kola od 20 do 29 palců ) tím mohou růst spolu s dětmi které mají problémy s motorikou a prakticky se dají dát na každé kolo. 

Takto upravená kola jsou velmi zajímavá a nedochází k velké odlišnosti od běžných kol. Pořád  je tam pocit řízení jízdního kola, co někteří lidé chtějí i přes svůj pohybový hendikep.

více informací zde:   +420 736 125 009         info@benyserviscz.cz